Haber

Karabağlar Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi İnşaatı Devam Ediyor

KarabağlarAtatürk Gençlik ve Spor Merkezin inşaatı devam ediyor. Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, çocukların ve gençlerin sporla buluşacağı, amatör-profesyonel sporcuların resmi müsabakalara çıkabileceği tesisin yapımında gelinen noktayı yerinde inceledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile Uzundere Mesire Alanı’nda 32 dönüm üzerine yapımı devam eden Atatürk Gençlik ve Spor Merkezi, spor Müsabakaların oynanabileceği ve birçok branş için açık ve kapalı alanlar bulunacak. Projede gelinen seviyeyi yerinde inceleyen ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Lider Selvitopu, şu bilgileri verdi:

“Betonarme işleri büyük ölçüde tamamlandı. Öte yandan fabrikada çelik işleri devam ediyor. Önümüzdeki günlerde bunların da tesise montajı yapılacak ve inşaat çok daha hızlı ilerleyecek. Umuyoruz ki bu örnek daha da artacak.” Ciddi bir ekonomik krizle karşı karşıya kalmayan Karabağlar’a hatta İzmir’e değer katacak tesisi, Cumhuriyetimizin 100. yılında hizmete açacağız” dedi.

Nasreddin Hoca Çocuk Kültür Bilim Merkezi, Aqua Life Havuzları, Murat Çobanoğlu Açıkhava Tiyatrosu, Gemi Restaurant gibi tesislerle bölgede binlerce metrekare dinlenme ve çocuk oyun alanlarının bulunduğunu hatırlatan Selvitopu, “Tamamlanmasıyla birlikte Atatürk Gençlik ve Spor Merkezimizin, bu nokta adeta İzmir’in çekim merkezi haline gelecek” dedi.

Kaynak: ANKA / Spor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu