Haber

Mersinli Kadınlar, Deprem Bölgesindeki Kadınlara Destek İçin Elbise Dikti

Mersin Kent Konseyi’nin birleştirici kuruluşu Mersinden Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği (GİŞKAD) iş birliğiyle deprem bölgesindeki kadınlara destek amacıyla örnek bir projeye imza atıldı. Mersinli kadınların ve depremden etkilenen gönüllü kadınların diktiği giysiler, Mersin İl Yönetim Kurulu, Mersin Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği tarafından deprem bölgesindeki kadınlara teslim edildi.

Mersinli kadınlar ve depremden etkilenen gönüllü kadınlar, Kent Konseyi organizasyonunda ve Mersinden Kadın Kooperatifi ile Girişimci İş Kadınları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında deprem bölgesindeki kadınlar için bir araya geldi. Mersinden Kadın Kooperatifi Üretim Atölyesinde buluşan kadınlar, dikiş tezgahlarına giderek deprem bölgesindeki kadınlara kıyafet dikti.

Mersinli ve deprem bölgesinden Mersin’e gelen gönüllü kadınların ürettiği yüzlerce giysi, deprem bölgesindeki kadınlara teslim edildi. Mersin İl Yönetim Kurulu, Mersinden Kadın Kooperatifi ve Girişimci İş Kadınları Derneği’nin gösterdiği dayanışma örneği bundan sonra da devam edecek.

bismil-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu