Ekonomi

Fed Başkan Yardımcısı Barr, düzenleyici tepkilerin hızlı olduğunu ve FedNow entegrasyonunu vurguladı

WASHINGTON – Federal Reserve Başkan Yardımcısı Michael Barr, The Clearing House konferansında yaptığı konuşmada, banka denetiminde hızlı ve kararlı hareket edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu eylem çağrısı, Silikon Vadisi Bankası’nın (SVB) başarısızlığına ilişkin kritik bir dahili raporun ardından geldi ve bankacılık sorunlarının belirlenmesinde ve bunlara yanıt verilmesinde çevikliğin öneminin altını çizdi.

Barr, Federal Rezerv’in bankacılık operasyonlarını denetlemekten sorumlu olmasına rağmen, uygun risk yönetimini sağlamanın nihai olarak banka yönetimine bağlı olduğunu vurguladı. Son olayların ışığında, denetçilerin sorunları hızlı bir şekilde ele alabilmeleri için daha iyi donatılmaları amacıyla eğitimlerinin arttırılmasını savundu.

Bire bir konferans sırasında Barr, FedNow’un ABD ödeme sistemine entegrasyonunu da tartıştı. Yeni ödeme yeniliklerinin benimsenme oranlarının genellikle yavaş olduğunu kabul etmesine rağmen, FedNow ve The Clearing House’un (TCH) RTP ağı gibi kamu ve özel ödeme sistemleri arasındaki potansiyel sinerjiye olan inancını dile getirdi. Bankaların, yenilikçi hizmetler sunmak için her iki sistemden de yararlanarak tüketici talebini karşılamaya yönelik stratejiler geliştireceklerini öngörüyor.

Barr’ın, konferansta yaptığı konuşmaların yanı sıra geçen hafta Kongre’de verdiği ifade ve New York Federal Rezerv Bankası’nda Hazine piyasa gözetimi konusunda bir sunum da dahil olmak üzere yoğun bir programı vardı.

FedNow’un entegrasyonu, ABD ödeme ortamının modernleştirilmesinde önemli bir adım olarak görülüyor ve bankalara gelişen piyasa taleplerine yanıt olarak yeni müşteri hizmetleri oluşturmaları için sağlam bir altyapı sağlıyor. Barr’ın yorumları, kamu ve özel işletmelerin finansal hizmetleri geliştirmek için birbirini tamamladığı daha geniş bir stratejiyi yansıtıyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

haberbabaeski.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu