Haber

Rusya Savunma Bakanlığı: Rus birlikleri Artyomovsk’ta iki mahallenin daha kontrolünü ele geçirdi

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, bugün düzenlediği basın toplantısında Rusya’nın Ukrayna’da gerçekleştirdiği özel askeri operasyona ilişkin güncel bilgileri paylaştı.

Konaşenkov, “Artyomovsk şehrinin batısındaki iki mahalle, Donetsk istikametindeki taarruz birlikleri tarafından kurtarıldı”dedi.

“Rus hava indirme birlikleri, şehrin kuzey ve güney banliyölerindeki saldırı müfrezelerinin eylemlerini destekliyor”Konaşenkov derken, “Rus birliklerinin çıkarları doğrultusunda bu bölgede hava kuvvetlerince 6 sorti icra edilmiş, topçu birlikleri 72 atış görevini tamamlamıştır”vurgu yaptı.

“Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin (DHC) Grigorovka ve Kalinina yerleşim yerlerinde Güney Askeri Kümesi’nin taktik ve saldırı uçakları ve topçu birliklerinin açtığı ateş sonucu düşman yedek kuvvetleri kayıp verdirildi”Konaşenkov, Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine bağlı 95’inci Hava İndirme Tugayı ile 10’uncu Dağ Muharebe Tugayı’na ait mühimmat depolarının DHC’deki Serebryanka ve Vesyoloye yerleşim yerlerinde imha edildiğini vurguladı.

Tümgeneral Konaşenkov, bir günde 200’e yakın Ukrayna askerinin bu doğrultuda etkisiz hale getirildiğini, bir zırhlı piyade aracı, dört zırhlı savaş aracı, sekiz otomobil, bir D-20 obüsü ve ayrıca bir Grad çok namlulu roketatar savaş aracının imha edildiğini bildirdi. .

haber-dinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu