Haber

2023 FIFG Futgolf Dünya Kupası’nda mücadele edecek Türk Takımı belli oldu.

27 Mayıs – 6 Haziran 2023 tarihleri ​​arasında ABD’nin Orlando kentinde düzenlenecek olan 2023 FIFG Futgolf Dünya Kupası’nda mücadele edecek Türk Karması belli oldu.

Toplam 29 kayıtlı oyuncunun yer alacağı Turkish Mix’in kaptanlığını Emre Uğurlu yapacak.

Uluslararası Futgolf Federasyonu (FIFG) tarafından Türkiye Futgolf Gençlik ve Futbol Federasyonu. SporDerneğe (FGSD) verilen kontenjana göre erkeklerde 19, büyüklerde 9 ve bayanlarda birer kategoride yarışacak.

Türk Karması’nda yer alan isimler ise şöyle:

Erkekler: Göksel Aksu, Abdullah Arslan, Gökalp Demir, Mustafa Erögüt, Yusuf Eyice, Tuğcan Mirza Pala, Furkan Pazarcı, Metin Subaşı, Ralph Tolga, Yaman Zoral, Zafer Altınok, Levent Baş, Turgut Bingöl, Melih Erten, Mert Güvenç, Faruk Pazarcı , Turan Salmanlı, Cihan Sürmen, Özgür Yalçın

Kıdemli: Osman Bayazit Genç, For Murat, Necip Pazarlı, Ufuk Şansal, Fırat Yanç, Tamer Erbek, Barış Karabulut, Aydın Salur, Emre Uğurlu

Kadınlar: Satın Alma Kitaplı

Futbol ve golfü bir araya getiren ve golfün bir alt sporu olan “futgolf”, golf kuralları ile oynanır. Futbol toplarının kullanıldığı bu branşta sporcular golf çukurlarından daha büyük çukurlarla ve 9 veya 18 delikli alanlarla uğraşırlar.

haber-iskenderun.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu